בלש פרטי

בלש פרטי

איך לבחור בלש פרטי? יצאנו לבדוק

אם אתם מעוניינים לעקוב אחר אדם מסוים, המחזיק במידע כלשהו אותו תרצו להשיג, בלש פרטי יוכל לעשות עבורכם את העבודה. בלש פרטי למעשה מבצע חקירה  ומעקבים על אותו אדם,  אוסף ראיות, מצלם ומתעד אירועים חריגים וכל זאת כדי להגיע לתוצאות הרצויות.

כדאי לדעת שרק בלש פרטי מוסמך עם רישיון ממשרד המשפטים, יוכל לתת לכם שירות, לא כל אדם מוסמך לבצע מעקבים ולאסוף מידע על אדם אחר, זו יכולה להיחשב עבירה על החוק. ייתכן שאיסוף ראיות שבוצע על ידי אדם מן השורה ללא רישיון של בלש פרטי, לא יהיה קביל בבית משפט.

כאשר פונים למשרד חקירות או לשירותיו של בלש פרטי מומלץ לבדוק שהוא בעל רישיון ממשרד המשפטים ושרישיונו בתוקף. כדאי לבחון את המקצועיות שלו, כמה שנות ניסיון, האם ביצע מעקבים מורכבים בעבר, האם יש לו כלים טכנולוגיים מתקדמים שבהם הוא משתמש במהלך החקירה ועוד.

בלש פרטי  מחויב להישאר נאמן ללקוחותיו, להישאר סמוי ולא לחשוף את הפרטים האישיים שלהם, במידה ובלש פרטי חשף מידע אודות אחד הלקוחות שלו או שנחשפו פרטים אודות אדם שבוצע אחריו מעקב, רישיונו של הבלש הפרטי עלול להישלל ממנו.

כדי שתדעו לבחור את הבלש הפרטי המתמחה בסוג החקירה שאתם מבקשים, ישנם כמה סוגי חקירות, לרוב ישנם בלשים המתחים בסוג חקירות מסוים או בכמה מהן.

  • חקירות פרטיות– ברוב המקרים מדובר בחשד בבגידה של בן הזוג, אם קיים חשד כזה הבלש הפרטי יוכל לבצע מעקבים, להתקין מצלמות נסתרות, לבצע האזנות סתר ועוד.
  • חקירות עסקיות ומסחריות– כאשר עולה החשד שעובד חברה הדליף מידע רגיש על החברה למקור חיצוני. לפעמים זה יכול להיות מידע שישפיע על התחרות שלכם בשוק ולכן לא כדאי לקחת סיכונים ולבצע בירור מקיף על אותו עובד. במקרה כזה בלש פרטי יבצע מעקב אחר העובד החשוד במעשה. בלש פרטי מקצועי ומיומן יוכל לאתר עבורכם נכסים או לבצע איתור של בעלי חוב המנסים להתחמק מתשלום, סוגי חקירות נוספים בתחום הזה הן בדיקה של שותפים חדשים לעסק שלכם ובחינה של חברות חדשות לפני חתימה על עסקאות או רכישות גדולות.
  • חקירות כלכליות – ביצוע מעקב ואיתור נכסים של אדם בחשוד בהסתרת מידע על נכסיו בהליכי גירושין. דוגמא נוספת, אחד השותפים בחברה מעביר כספים לחשבון הפרטי שלו ללא ידיעת השותף לעסק.
  • מעקבים והאזנות סתר- כמו כן בלש פרטי מבצע מעקבים והאזנות סתר. חשוב שהבלש הפרטי יבצע אותם במקצועיות ובחשאיות מוחלטת, מבלי להיחשף או לפגוע בפרטיות של האדם שאחריו הוא עוקב.

לסיכום, בלש פרטי יכול לספק לכם את התשובות לשאלות שלא העזתם לשאול. בין אם אתם חושדים בבן הזוג שלכם, בין אם אתם בעלי חברה ורוצים לדעת בדיוק מה קורה בחברה שלכם, בלש פרטי יוכל לספק לכם שירות מקצועי ומיומן. כדאי לבדוק את אמינות ושמירת דיסקרטיות של הבלש הפרטי אותו אתם שוכרים לביצוע המשימה. כדאי לבקש המלצות מלקוחות אחרים שלו, כדאי לברר האם הבלש הפרטי הוא אכן מקצועי ומנוסה, האם יש לו התמחויות מסוימות? יש דברים נוספים שאפשר לברר במידה ועולה הצורך, למשל האם מבצעים בדיקות פוליגרף במשרד החקירות שפניתם אליו? במידה ותצטרכו שהחקירה תתבצע בחו"ל, מומלץ לוודא שמשרד החקירות שבחרתם מאפשר את זה וכל שאלה שנראית לכם חשובה לגבי ביצוע החקירה, כדאי לברר מראש, לפני הבחירה, כך שתוכלו לקבל שירות אמין, מקצועי ולקבל את התשובות לשאלות החשובות.