חוקר פרטי בראשון לציון לחקירות כלכליות

מגנום חקירות הינו משרד בעל ניסיון רב וותק רב שנים האמון על ביצועם של כל סוגי המעקבים והחקירות. בין היתר אנו מתמחים בחקירות אישיות, במודיעין מסחרי ועסקי, בדיקות פוליגרף, ביסוס אליבי, איתור נעדרים, בניית תיקים, הונאה, איתור בעלי נכסים ורכוש, גירושין, בגידות ועוד. אחד מתחומי עיסוקנו הוא ביצוע חקירות כלכליות עבור קשת רחבה של לקוחות, ועל הנושא הזה תוכלו לקרוא במאמר הבא.

מהי המטרה של חקירה כלכלית?

באופן כללי, מטרתו של חוקר פרטי בראשון לציון המבצע חקירה כלכלית, היא לאתר את הנכסים המצויים ברשותו של הגורם המצוי תחת מעקב ולאמוד את מצבו הכלכלי, בין אם מדובר באדם פרטי או בגוף עסקי. מהלך זה עשוי להידרש במצבים שונים כפי שנסביר בהמשך ונעשה בו שימוש באמצעי מעקב מתקדמים כגון מאגרי נתונים ממשלתיים ואחרים, ציוד האזנה והקלטה נסתר, דיבוב על ידי חוקרים מקצועיים, וכדומה. מדובר בחקירה החוסכת ללקוחות משרד החקירות זמן רב והוצאות מיותרות על מהלכים משפטיים מורכבים, חוסכת טעויות קריטיות במישור העסקי, ומאפשרת בסופו של יום לשים את הידיים על כספים ונכסים המגיעים ללקוחותינו כחוק.

דוגמאות לחקירות כלכליות נפוצות

כאמור, חוקר פרטי בראשון לציון עשוי לקיים חקירה כלכלית עבור לקוחות מסוגים שונים. אחת הדוגמאות הבולטות לכך נמצאת בהליכי גירושין, כאשר אחד מבני הזוג מנסה להעלים או להבריח נכסים (על ידי העברתם לקרוביו ולגורמים אחרים), כך שלא יגיעו לידי בני הזוג כאמור בחוק. במקרים אלו, משרד חקירות מסייע לבן הסוג השני לאתר את הנכסים שהועברו למשל לחשבונות בנק מחוץ לישראל, הוסתרו במזומנים במקומות שונים, הושקעו בנדל"ן או נרשמו כשייכים לחברות שאינן פעילות באמת.

עוד דוגמא נפוצה היא חקירה כלכלית אודות אדם פרטי שלא עמד בהתחייבויותיו לאדם אחר, למשל אדם שקנה נדל"ן מאחר אך טוען שאין ביכולתו לשלם. במקרים אלו הצעד המתבקש לכאורה הוא לפנות אל בית המשפט אך לעיתים טוען הצד השני שאין לו כל נכסים שניתן לחלט או כסף לשלם לתובע. כך מתחיל מסע ארוך ומפרך לקבלת הכספים, שלא פעם כרוך בהוצאות גבוהות ומוביל לשוקת שבורה. חוקר פרטי בראשון לציון מסייע להבין את מצבו הכלכלי של האדם לאשורו עוד לפני פנייה לבית המשפט. כך למשל, ניתן לבדוק אם יש לו ביטוחי חיים וקרנות פנסיה, האם רשומים על שמו נכסים או חברות, האם יש לו הכנסות מהנכסים או ממקום תעסוקה, האם קיבל או יקבל בעתיד ירושות, וכדומה. מצד שני, החקירה תבדוק את יכולתו הכלכלית של האדם גם מבחינת הלוואות והתחייבויות אחרות הרובצות עליו, עיקולים ושעבודים על נכסים שרשומים על שמו, הגבלות על חשבונות בנקים, תיקים בהוצאה לפועל וכדומה.

התוצאה עשויה להראות שהאדם יכול לעמוד בהתחייבויות למרות טענותיו, והיכן מצויים מקורותיו הכלכליים. מצד שני החקירה עשויה להראות שלא כדאי לפתוח נגדו בהליכים סבוכים, ארוכים ויקרים כי אין בידיו אמצעים לשלם את חובו כיום ובעתיד הנראה לעין.

לפרטים נוספים על חוקר פרטי בראשון לציון ועל סוגי החקירות שמבצע משרדנו, התקשרו אלינו בטלפונים 052-6559494 או 0507-7566883. 
משרדנו:
חנקין 1 , קריית אתא , 2821201